יום שבת, 9 באפריל 2011

יינות הדגל של יקב טוליפ יקב אשר תורם לקהילה ועושה יינות נפלאים

בלאק טוליפ
הרכב זנים: קברנה סוביניון, מרלו, קברנה פרנק, פטיט ורדו.
הכרם: עלמה, כרמי יוסף, מטע
יישון: 30 חודשים בחביות עץ צרפתיות.
אחוז אלכוהול: 15.5%
מועד בציר: ספטמבר 2007
מועד ביקבוק: יולי 2009
הערות היינן: בלק טוליפ הוא יצירת אמנות המאחדת בתוכה את כל הידע והאהבה שהצטברו במהלך שנות ייצור יין איכותי. היין מיוצר מהחביות הטובות ביותר של אותה שנה, והוא עשיר ובעל נוכחות, עם עוצמות פרי חזקות, וטעם שובה לב. בלק טוליפ מיצב את עצמו כבר מהשנה הראשונה כאחד היינות האיכותיים ביותר שמיוצרים בישראל.

מחיר מומלץ לצרכן: 175 ש"ח

מידע נוסף

בלק טוליפ, יין "ספינת הדגל" של יקב טוליפ, הוכתר ע"י מבקרי יין וטועמים כאחד היינות הטובים המיוצרים בישראל.
מדי שנה בוחר יינן היקב, תמיר ארצי, את החביות הטובות ביותר של שנת הבציר האחרונה. חביות אלו הן לאו דווקא חדשות או יקרות במיוחד, אלא חביות שבאופן מסתורי ולא ברור מפיקות יין פירותי ומורכב, כזה שיישון ממושך בחבית ייטיב עימו, כזה הראוי להכנס לבלנד הקרוי "בלק טוליפ".
הבלנד הסופי שנבחר ע"י היינן ב-2007 הינו 66% קברנה סוביניון משני אזורי גידול (כרם עלמה בגליל וכרם כרמי יוסף בהרי יהודה), 20% מרלו, 10% קברנה פרנק ו-4% בלבד של פטיט ורדו, אשר הגיעו מהרי יהודה גם הם.
לבלנד ההתחלתי נבחרו 25 חביות, אשר יושנו 30 חודשים בחדר החביות. לקראת הביקבוק בחר היינן שוב 19 חביות בלבד, אשר מרכיבות את היין הסופי.
בלק טוליפ 2007 הוא יין יוקרתי ומורכב בעל גוף מלא ועשיר, ארומות של פירות שחורים בשלים, טבק ועץ קלוי, ויש לו סיומת ארוכה וחלקה.סירה רזרב 2008
 
הרכב זנים: 90% סירה, 10% קברנה סוביניון.
הכרם: כרם גלעד, כפר יובל-  גליל עליון.
יישון: 16 חודשים בחביות עץ צרפתיות.
אחוז אלכוהול 15.5%
תאריך בציר: אוגוסט 2008
תאריך בקבוק: מאי 2010
הערות היינן: יין זה הוא "סירה" אופייני ומרשים בעל גוון עמוק וצפוף האופייני לזן, עם ארומות בולטות של פרחים כהים, פירות שחורים ואקליפטוס. זהו יין בעל גוף כבד, טעם מלא, עגול ומאוזן והוא בעל סיומת ארוכה ומרשימה.

מחיר היין לצרכן: 98 ₪

מידע נוסף

 היין "סירה רזרב" של יקב טוליפ קיבל הכרה הן בישראל והן מחוצה לה כיין בעל איכויות יוצאות דופן. זהו יין בסגנון עוצמתי ומרגש, שיושן תקופה ארוכה בחביות. 
סירה רזרב 2008 של יקב טוליפ יוצר מענבי סירה איכותיים מהכרם הצפוני שבכפר יובל ליד מטולה. לבלנד הסופי בחר היינן להוסיף השנה 10% קברנה סוביניון. 
הענבים נבצרו בבציר ידני סלקטיבי ואיכותי, והענבים הובלו בקירור ליקב. עם הגעת הענבים ליקב הם רוסקו וקוררו ל-°14 לביצוע השריה קרה למשך 3 ימים. במהלך השריה קרה מתרחשת פעילות אנזימתית העוזרת במיצוי חומרי ארומה וצבע. בתום ההשריה הותסס התירוש בעזרת שמרים אשר הותאמו במיוחד למיצוי ארומות האופייניות לזן הסירה. בתום התסיסה הופרד הנוזל החופשי (Free Run)מהיין הסחוט כדי למנוע מרירות ביין.
היין התיישן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי (90%) ואמריקאי (10%) לקבלת עושר טעמי עץ ותבלינים. לפני הביקבוק עבר היין סינון גס בלבד לשימור טעמיו.
זהו יין מרשים בעל צבע סגול- בורדו עמוק וצפוף האופייני לזן זה, ארומות בולטות של פירות שחורים, טעמי וניל וקרמל, עפיצות בשלה ורכה והוא בעל סיומת ארוכה ונעימה. 

 קברנה סובניון רזרב 2008 הרכב זנים: 90% קברנה סוביניון, 10% קברנה פרנק.
הכרם: כרם עלמה- גליל עליון, כרם כרמי יוסף וכרם מטע.
יישון: 18 חודשים בחביות עץ צרפתיות.
אחוז אלכוהול: % 14.5
מועד בציר: ספטמבר 2008
מועד ביקבוק: יולי 2010
הערות היינן: יין זה הינו שילוב מקורי בין ענבי קברנה סוביניון שגדלו בשני כרמים השונים באופיים. המיזוג השונה של שני הטרוארים יצר נופח ייחודי בבלנד הסופי אשר ללא ספק הוליד קברנה "קצת אחר" במפת היין הישראלית. זהו יין עוצמתי ואלגנטי, עם ארומות בולטות של פירות שחורים, תבלינים ורמיזה של עץ קלוי. היין בעל גוף מלא ומאוזן וסיומת ארוכה ומענגת. 
יין זה הופק מענבי קברנה סוביניון מכרם עלמה שברמת דלתון, בשילוב קברנה סוביניון מכרמי יוסף בכמות זהה ובתוספת של קברנה פרנק. 
לאחר ריסוק הענבים, הושרה התירוש יחד עם קליפות הענבים ל- 72 שעות, בטמפרטורה קרה של °14, למיצוי ארומות וצבע. לאחר מכן הוספו השמרים והיין תסס למשך כ- 14 יום. לאחר התסיסה האלכוהולית, נסחטו הקליפות, אך לתסיסה השנייה עבר רק הנוזל החופשי FREE RUN, וזאת במטרה לקבל יין עדין, עגול וקטיפתי.
היין יושן 18 חודשים בחביות עץ אלון צרפתי והושאר בחדר יישון הבקבוקים עוד מספר חודשים טרם יציאתו לשוק.

יין זה הינו שילוב מקורי בין ענבי קברנה סוביניון שגדלו בשני כרמים השונים באופיים: כרם עלמה הצפוני והקריר בעל הקרקע הבזלתית התורם מינרליות, חומציות וכושר יישון, וכרם כרמי יוסף מהרי יהודה, אשר נידב משפע הארומות הפירותיות שלו והעצים את גוף היין. המיזוג השונה של שני הטרוארים יצר נופח ייחודי בבלנד הסופי אשר ללא ספק הוליד קברנה "קצת אחר" במפת היין הישראלית.זהו יין עוצמתי ואלגנטי בעל צבע בורדו עמוק וצפוף, עם ארומות בולטות של פירות שחורים ותבלינים ורמיזה של עץ קלוי. היין בעל גוף מלא ומאוזן וסיומת ארוכה ומענגת. 

בלאק טוליפ 2007

סירה רזרב 2008
קברנה סובניון רזרב 2008

אין תגובות:

הוסף רשומת תגובה